Trychologia

Salon Agnes to miejsce, w którym możesz uzyskać pomoc w leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Powstało tu miejsce trychologiczne.

Trychologa możemy nazwać lekarzem od włosów, który przy pomocy kamery trychologicznej obejrzy skórę głowy, włosy i postawi diagnozę.

Wypadanie włosów może mieć podłoże wieloczynnikowe. Może to być spowodowane przewlekłymi chorobami, burzą hormonalną, stresem, niedożywieniem. Dlatego, do każdego podchodzimy holistycznie: zbieramy dokładny wywiad, konsultacje trychologiczną używając trychoskopu z kilkunastokrotnie powiększonym obrazem miejsc zmienionych na skórze. Każdy może zgłosić się na badanie i obejrzeć swoje włosy pod kamera. Nie tylko Ci, którzy tracą owłosienie potrzebują specjalisty, potrzebują go również Ci, którzy zmagają się z łuszcząca się, przetłuszczająca, sucha lub skórą z wypryskami. Jeśli cokolwiek Was nie pokoi, w waszych włosach, czy skórze należy niezwłocznie zgłosić się do trychologa.

Nasi trycholodzy są również fryzjerami – zajmą się również kondycją łodygi włosów.

Zaburzenia funkcjonowanie hormonów może wyraźnie odbić się na wyglądzie włosów ,dlatego powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na poziom hormonów, na higienę życia jakie prowadzimy, ale również na to, jakie preparaty stosujemy w domu do pielęgnacji. Zmieniające się pory roku wymuszają na zmianie dbania o nie, dlatego trycholfryzjer musi zdiagnozować potrzeby włosów i zastosować odpowiednią
kuracje.